Gaziantep Özel Okullar Bursluluk Sınavları

Gaziantep özel okulların bursluluk sınavı tarihlerini ve bursluluk sınavı bilgilerini bir araya getirdik. Bursuluk sınavı tarihleri, bursluluk sınavı bilgileri, hangi okullar bursluluk sınavı gerçekleştiriyor gibi bütün sorularınızın cevabını bu yazımızda bulabileceksiniz.

Gaziantep Bahçeşehir Koleji Bursluluk Sınavı Tarihi
Bahçeşehir Koleji bursluluk sınav tarihini açıkladı. Bahçeşehir Koleji bursluluk sınavına 2018 yılında rekor başvuru yapılmış ve Türkiye genelinde 50 binin üzerinde öğrencinin katıldığı bursluluk sınavı gerçekleştirmişti. 2019 yılında da bursluluk sınavı yapacak olan Bahçeşehir Koleji sınav tarihini 16 ve 23 Şubat olarak belirledi.

Gaziantep Final Okulları Bursluluk Sınavı Tarihi
Final Okulları 2019 senesinde de başarılı öğrencilere bünyesinde burslu okuma imkanı sağlayacak. Final Okulları bursluluk sınavı tarihlerini, saatlerini ve başvuruların ne zaman başlayacağını açıkladı. Sınav 23-24 Şubat 2019 tarihinde gerçekleştirilecek.

Bilfen Koleji Giriş Sınavı Tarihi
Bilfen Okullarında bursluluk sınavı bulunmamaktadır. Sınava giren 1, 2, 3, 4, 5, 6, ve 7. sınıf öğrencileri için ön-görüşme ve giriş sınavı gerçekleştirmektedir. Bu sınav Bilfen’e kayıt olmak için sadece bir seviye belirleme sınavıdır. Sınavda başarı gösteren öğrenciler bir sonraki dönem için okula kayıt yaptırmaya hak kazanmaktadır.
Bilfen Koleji, 2019-2020 dönemi için yapacağı giriş sınavı tarihini 23 Şubat Cumartesi olarak belirledi.

Amerikan Kültür Koleji Bursluluk Sınavı Tarihi
Amerikan Kültür Koleji bursluluk sınavını yapacağı tarihi açıkladı. Bursluluk sınavı 2 ve 3 Mart tarihinde Cumartesi ve Pazar günü yapılacak. Sınava 3. sınıftan 7. sınıfa kadar tüm öğrenciler katılabilecek.

Gaziantep Kültür Koleji Bursluluk Sınavı Tarihi
Kültür Koleji 2019 yılında yapacağı bursluluk sınavı tarihi 10 Şubat olarak belirledi. Gerçekleştirecek bursluluk sınavına 4. sınıftan 11. sınıfa kadar tüm öğrencileri katılabilecek.

Gaziantep Uğur Koleji Bursluluk Sınavı Tarihi
Uğur Koleji 2019-2020 senesinde bünyesinde burslu okuma imkanı kazanacak öğrencileri yapacağı sınavla seçecek. Bursluluk sınavı 9 Şubat tarihinde 2 farklı saatte gerçekleştirilecek sınavla tamamlanacak.

Gaziantep Sınav Koleji Bursluluk ve Giriş Sınavı Tarihi
Sınav Koleji okullarına kabul edeceği ve bünyesinde burslu okuma imkanı sunacağı öğrencileri 16 Şubat 2019 tarihinde Cumartesi günü yapacağı sınav ile seçecek. Sınava 4. sınıf ile 11. sınıf arasında öğrenim görmekte olan öğrenciler katılabilecek.

Gaziantep Doğa Koleji Bursluluk Sınavı Tarihi
Doğa Koleji bursluluk sınavı 2019 yılında 12-13 Ocak tarihlerinde gerçekleştirdi. Sınava 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ve 11. sınıf öğrencileri katıldı. Bursluluk sınavı tüm Doğa Koleji kampüslerinde eş zamanlı olarak yapıldı. Doğa Koleji’nin bursluluk sınav sonuçlarını ne zaman açıklayacağı ise netleşti. Doğa Koleji bursluluk sınav sonuçlarını 21 Ocak Pazartesi günü açıklayacak.

Gaziantep Uğur Okulları Bursluluk Sınavı Tarihi
Uğur Okulları öğrencilerin başarı düzeylerini ölçmelerine imkan tanımak ve burs olanağı sağlamak amacıyla Ocak -Şubat aylarında Uğur Kabul ve Bursluluk Sınavı (UKS) gerçekleştirmektedir. 2019 senesinde de bursluluk sınavı yapan Uğur Okulları bu sınavı 12-13 tarihinde gerçekleştirdi. Uğur Okulları bursluluk sınav sonuçlarını ise ne zaman açıklayacağını belirledi. Uğur Okulları bursluluk sınav sonuçlarını 16 Ocak Çarşamba günü yayınlayacak.

Akay Koleji Bursluluk Sınavı Tarihi
Akay Koleji bu sene de bursluluk sınavı ile başarılı öğrencilere burs imkanı sağlayacak. Akay Koleji bursluluk sınavı tarihini ise 22-23 Aralık 2018 olarak belirledi. Bursluluk sınavı 4 farklı seansta yapılacak.

Bil Koleji Bursluluk ve Kabul Sınavı Tarihi
Bil Koleji bu sene de Bursluluk ve Kabul Sınavlarını 5-6 Ocak 2019 tarihlerinde gerçekleştmiş bulunmaktadır.
Bil Okulları ayrıca şehit, gazi ve harp malulü çocuklarına, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), İstanbul Aydın Üniversitesi (İAÜ), BİL Okulları ve sağlık kuruluşları personellerinin çocukları ile TÜBİTAK sınavlarında, çeşitli sanat ve spor dallarında derece almış öğrencilere çeşitli oranlarda burs imkanı sunmaktadır.

Fen Koleji Bursluluk Sınavı Tarihi
Fen Koleji bursluluk sınavı 5 Ocak 2019 tarihinde Cumartesi günü gerçekleşti. Bursluluk sınav saati ise 10.00 ‘da 4, 5, 6, 7 ve 9, 10, 11. sınıfa giden öğrenciler için yapıldı. Fen Koleji bursluluk sınavını ücretsizdi.

Gaziantep Eğitim Bilimleri Bursluluk Sınavı Tarihi
Eğitim Bilimleri bursluluk sınavını 2019 yılında 5-6 Ocak tarihlerinde gerçekleştirdi. Sınava 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ve 11. sınıf öğrencileri katıldı. Bursluluk sınavında başarılı olan öğrencilere %100’e varan burs imkanı sağlanacak.

Gaziantep İsabet Okulları Bursluluk Sınavı Tarihi
İsabet Okulları bursluluk sınavını 5 Ocak Cumartesi günü yaptık. Sınava 4, 5, 6 ve 7 . sınıf öğrencileri katıldı.

Gaziantep Birey Okulları Bursluluk Sınavı Tarihi
Birey Okulları bursluluk sınavını 2 farklı hafta da yapacağı sınavlar ile tamamlayacak. Bursluluk sınav tarihi ise 5-6 Ocak ve 12-13 Ocak olarak belirlendi. Birey okullarının burs imkanı sağlayacağı sınava 9, 10 ve 11. sınıf öğrencileri girebilecek.

banner