Gaziantep Özel Ada Koleji Fen Lisesi

galeri
galeri
galeri

Firma Hakkında

Ada Kolejinin kuruluş amacı; İlkokul, Ortaokul ve Lisede eğitim gören bir öğrencinin okul,dershane ve çeşitli kurs merkezleri arasındaki döngüsünü engellemektedir.Konsept Okul olarak tanımladığımız bu eğitim siteminde öğrenci, okul derslerini,dershane sistemini,dil eğitim kurslarının pratik eğitim modellerini ve seçeceği herhangi sosyal – sanatsal alandaki bir programı aynı binada fakat, bu alanda uzmanlaşmış eğitim kurumlarının ortak çalışmaları ile beraber almaktadır. Okulun Fiziksel ortamı olumlu olarak dizayn edilmiş olması bireyin kendi iç dünyasında kendisi ile olan barışıklığını sağlamakta veya fiziksel ortamda var olan problemler ise kendi iç dünyasına kapanmasına uyumsuz veya psikolojik yönden rahatsız, huzursuz bir insan olmasına sebep olmaktadır. Bu durumun ciddiyetinin farkında olan kurumumuz ulaşım bakımından da sorunu olmayan ve trafik problemi olmayan bir bölgede inşa edilmiştir. sınıflarımız geniş ve ferah , okulun iç yapısı ise okulu sevdirecek şekilde öğrencinin gelişim dönemleri göz önüne alınarak görsellerle dekorize edilmiştir. Ayrıca okul koridorları ve merdiven boşlukları kalabalık durumda bile iki metrekareye bir öğrenci düşecek şekilde planlanmıştır. Mevcut öğrencilerimiz için yeterli dersliğe sahip olmakta ve okul derslikleri en fazla 22 öğrenciye göre dizayn edilmiştir. ,Her sınıfında projeksiyon cihazı ve etkileşimli tahtaları bulunmaktadır. Ayrıca çevre düzenlemeleri yapılmış hatta okul bahçemizde yer alan hayvan barınakları, ekim alanları, oyun parkı gibi alanlarla çocukların psikomotor ve duyuşsal gelişimleri dikkate alınarak düzenlenmiştir.

FİZİKİ YAPI

Tecrübeli idareci, ekip olabilmeyi başarmış öğretmen kadrosu kapalı ve açık spor alanları, konferans salonu, bilimsel labarotuvarları, sanat atölyeleri ile öğrencilerin yeteneklerini keşfetmesine olanak sunan bir yapıida kurulmuştur. Bol ürün çeşitliliğe sahip kantini ve ilgili veli profili olan (ada dijital), tam gün eğitim, ısıtma sistemi sorunsuz çalışan bir eğitim kurumu olarak işlevdedir.

ETÜTLER VE SINAVLAR

Gerek ortaokul gerekse lise gruplarımızda öğrencimizin hafta içerisinde öğrendiği konuları ve dil seviyesini test etmek amacı ile Cumartesi günleri  haftalık ders kontrol sınavı uygulanır.Bu sınav sonucunda yapacağımız haftasonu değerlendirmeleri ile öğrencinin bir sonraki hafta etüt programı belirlenir. Gerek grup gerekse birebir eğitim programları ile bu eksikleri tespit edilerek zamanında müdahale sağlanır. Okulumuz eğitim sisteminin en önemli programlarından birisi olan dil eğitim sistemidir. Ortaokul ya da lise programımızdan mezun olan bir öğrencinin yapılacak dil sınavlarından tam başarı kazanması ve orta düzey konuşma becerisi üzerine kurgulanmıştır.Bu programa göre kurumumuz,dünya genelinde faaliyet gösteren British Town Dil Okulları ile ortak çalışma yapmaktadır.5.,6.,7.,9.,10. ve 11. sınıf öğrencileri haftada 2 saat müfredat, 4 saat kurs programı ve 2 saat konuşma pratiği olmak üzere 8 saatlik dil eğitimine tabi tutulmaktadırlar.Bu programın konuşma bölümünde yabancı öğretmenler ile pratik ve akıcı bir ifade yeteneği sağlanmaktadır.

İngilizce Politikası

Globalleşen modern dünyamızda İngilizce artık bir gereklilik haline geldi. İngilizce öğrenmenin gerekliliğine inanan Adai Koleji, çağın sunduğu bütün imkanları öğrencilerin bilgi dünyasını zenginleştirmek için kullanıyor. Okulumuzda; Avrupa Ortak Dil Kriterlerine uygun olarak güncel eğitim metotlarıyla öğrencilere dili aktif kullanabilecekleri ortam sağlanarak proje temelli eğitimle dili yaşayarak öğrenmeleri hedefleniyor. Öğrencilerimiz, dil öğrenimlerini mükemmele taşımak amacıyla onlar için hazırlanan müfredeta uygun ve hatta müfredatı da aşan, proje ve temel beceriler bazlı ‘’ Our Learning Journey, Global Village, Quiz Shows Don’t laugh at me’’ gibi dilin yanı sıra karakter gelişimi ve sosyal sorumluluğu da kapsayan aktivitelere büyük bir hevesle dahil oluyorlar. Öğrenmeye ilişkin materyallerimiz; öğrencilerin bireysel ve toplu olarak ihtiyaçları, öğrenme farklılıkları da göz önüne alınarak büyük bir titizlikle seçiliyor. Misyonumuz; özgün duruşuyla dünyaya damgasını vuracak, eğitimli ve becerikli bir nesil yetiştirmek olmuştur ve olacaktır. Adres: 15 Temmuz Mahallesi, 148060 Nolu Cadde, No:18, Şehitkamil / Gaziantep

GOLD FİRMA

Firma Bilgileri

Firmaya Mail Gönder

Firma Konumu

Paylaş