Gaziantep Özel Doğru Cevap Koleji İlkokulu

galeri
galeri
galeri
galeri

Firma Hakkında

Doğru Cevap Okulları, ilkokul dönemini “KUŞATMA DÖNEMİ” olarak tanımlar. Öğrenci eğitim öğretim faaliyetlerinde bilgiyi kuşatarak örnek birey olma yönünde hedefini belirler. Doğru Cevap Okulları rehberlik birimi tarafından ilkokul eğitimine adım atacak öğrencilere uluslararası Okul Olgunluğu Testi uygulanır. Bu test sonucu ilkokul öğrenci adaylarının hazır bulunuşluk düzeyi belirlenerek veli ile bir yol haritası belirlenir.

İlkokul eğitim ve öğretiminde temel hedeflerimiz, iyi bir birey olmak için gerekli temel bilgi, beceri, davranış ve alışkanlıkları kazandırmak, ilgi ve yetenekleri doğrultusunda onları hayata ve bir üst öğrenime hazırlamak, okuma ve yazma becerisini en iyi seviyede kazandırmak, dünya ve toplumun temel dinamiklerini sistematik olarak öğretmek, çok yönlü düşünme becerileri kazandırmaktır.

Haftalık ders planımız günde 9 saat haftada 45 saat olarak planlanmıştır. Cuma günleri 8 saat ders yapılmaktadır.

Bilgiyi Kuşatmak: İlkokul çocuklarının öğrenmek, üretmek için güdüleri çok fazladır. Konuşmaya, tekrarlamaya çok meraklıdırlar. Somut düşünme döneminde oldukları için, çoğunlukla görerek ve yaparak öğrenirler. Sayı, zaman, mekan, boyut, hacim kavramları yerleşmeye başlar.  Gruplama, sınıflama, serileme kavramları oluşur.

Doğru Cevap okulları, ilkokul dönemindeki çocukların öğrenmeye hazır bulunuşluklarını  bir fırsata çevirip, onların öğrenme meraklarını kışkırtacak bir model sunmaktadır.  Çocuklarımızın problem çözme becerilerini geliştirecek, kendi yetenekleri ölçüsünde kesinlikle övgüye değer ürünler ortaya koymalarına imkan sunacak bir eğitim modeli uygulamaktadır. Robotik eğitimi ile yeni dünyanın dilini öğrenirken bir taraftan da konsantrasyon becerilerini geliştirir. Maker atölyelerinde kendi ürettiği teknolojileri insanların kullanımına sunarak, üretmenin, paylaşmanın, ilerlemenin hazzını yaşar. Bütün bu duygular ilkokul çocuğunun gelişim dönemindeki bilgiyi öğrenme hevesini daha da kışkırtıp onu bilgiyi kuşatmaya yönlendirir.

Okullarımızda, anaokulu sonrası ilkokula başlayabilmek için, öğrencinin ilkokul eğitimine hazır olup olmadığını ölçen uluslararası geçerliliği olan okula kabul testleri uygulanır. Okullarımızda, rehberlik koordinatörlüğünün uzman bir ekip tarafından hazırladığı tanıma formlarının yanı sıra uluslararası geçerliliği olan Metropolitan Okul Olgunluğu Testi de uygulanmaktadır.

Adres: 15 Temmuz Mahallesi, 148171 Nolu Cadde, No:2/1, Şehitkamil/Gaziantep

banner

Firma Bilgileri

  • Adres15 Temmuz Mahallesi, 148171 Nolu Cadde, No:2/1, Şehitkamil/Gaziantep
  • Telefon(532) 161 31 11

Firma Konumu

Paylaş