Gaziantep Özel Bahçeşehir Koleji Anaokulu

galeri
galeri
galeri
galeri

Firma Hakkında

0-6 yaş dönemi, öğrenmenin en yoğun olduğu, temel alışkanlıkların kazanıldığı ve zihinsel yeteneklerin hızlı bir biçimde gelişip biçimlendiği dönemdir. Bahçeşehir Kolejinde erken çocukluk dönemi eğitimimizi planlarken önceliğimiz çocukların merak duygularını geliştirmek, öğrenme konusundaki motivasyonlarını yükseltmek ve onlara öğrenme heyecanı aşılamaktır. Çünkü bilgiye giden yol meraktan geçer. Hedefimiz çocuklarımızın öğrenirken aktif olan, soru soran, fikirlerini ortaya koymaktan korkmayan, kendi fikirlerini savunabilen öğrenciler olarak yetişmesini sağlamaktır.

Sınıflar

Anaokulumuzda Kırmızı, Sarı, Yeşil, Turuncu ve Mavi olarak adlandırılan 1 adet “4 yaş” ve 4 adet “Hazırlık Sınıfı” olmak üzere 5 sınıf bulunmaktadır.

Sanat Atölyesi

Anaokulu öğrencilerimizin sanatla ilgili teknikleri öğrendikleri, yaratıcılıklarının ve hayal güçlerinin gelişimini destekleyen bir öğrenme ortamıdır. Sanat atölyemizde kil ve rölyef çalışmaları, kağıt işleri, kolaj çalışmaları, yoğurma maddeleriyle yapılan çalışmaların yanı sıra serbest resim ve boya çalışmaları yapılmaktadır.

Bilim Atölyesi

Anaokulu öğrencilerimizin kendi başlarına buluş yapmalarına fırsat tanıyan, eleştirel düşünme becerilerini geliştiren, çevreye duyarlılık, merak etme, keşfetme, sorgulama becerilerinin geliştiği öğrenme ortamıdır. Bilimsel aktivite merkezimizde, fen doğa etkinlikleri, deneyler, incelemeler ve koleksiyon çalışmaları yapılmaktadır.

Mutfak Atölyesi

Anaokulu öğrencilerimizin günlük hayatta her yaş grubu ve cinsiyetten bireyin ihtiyaç duyduğu mutfak bilgilerini öğrendiği; el becerilerini ve yaratıcılıklarını geliştirdiği öğrenme ortamıdır.

Bsk-Bahçeşehir Sportif Koordinasyon Merkezi

Sportif Koordinasyon Merkezimizde öğrencilerimize denge, hız, esneklik ve koordinasyon becerilerini geliştirici çalışmalar eğitmenleri tarafından yaptırılmaktadır.

Uyku Odası

Erken çocukluk gruplarında öğle yemeğinden sonra öğrencilerin dinlenme ve uyku gereksinimlerinin karşılanması için düzenlenmiş odadır.

Yemekhane

Anaokulu öğrencilerimiz sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısını bu salonda alılar. Yemekhanemiz farklı zaman dilimlerinde anaokulu öğrencilerimizle ilköğretim öğrencilerimizin ortak kullandıkları bir alandır.

Revir

Öğrencilerimizin sağlıkla ilgili durumlarının takip edildiği revirimizde, okul hemşiremiz ve haftada iki gün de doktorumuz bulunmaktadır.

Beslenme

Anaokulumuzda yemek menüsü, okul öncesi dönem çocukları için gereken dengeli beslenme kuralları ve besin grupları göz önünde bulundurularak, beslenme uzmanı tarafından aylık olarak hazırlanır. Çocuklara sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı verilir.

Servis

Öğrencilerimizin ulaşımı, hizmet içi eğitim almış şoför ve hostesler eşliğinde güven içinde sağlanır. Belli aralıklarla eğitimden geçen servis şoför ve hostesleri bilgilerini güncellemekte ve aldıkları bu eğitim sonucunda çocuklarla daha sağlıklı iletişim kurabilmektedir. Servis araçlarında emniyet kemeri kullanımı zorunludur.

Sağlık ve Hijyen

“Bahçeşehir Okullarında öğrencilerin acil rahatsızlıklarında ilk tedavi revirde yapılır. Gerekiyorsa öğrencinin ailenin önerdiği bir sağlık kuruluşuna ulaştırılması sağlanır ve aileye bilgi verilir. İhtiyacı olan öğrenciler için diyet yemek hazırlatılır. Uzman doktorların gözetiminde diş-göz taraması, aşı uygulaması yapılır. Hastalığı nedeniyle okula gelemeyen öğrencinin velisi o gün okulu arayıp öğrencinin hastalığı konusunda okul idaresine veya revire bilgi verir. Öğrenci tamamen iyileştikten sonra doktor raporunu sunarak okula tekrar devam eder. ”

Güvenlik

Okullarımızın girişinde yer alan güvenlik personel kabinlerinin yanı sıra bina içi ve dışında bulunan güvenlik kameraları ile okullarımızın güvenliği sağlanmaktadır.

Okuma Yazmaya Hazırlık Ve Mandala Çalışmaları

Sembol çalışmaları, ses çalışmaları ve anlama-anlatım çalışmalarından oluşan okuma yazmaya hazırlık programımız 36-66 ay arası öğrencilerimiz için aşamalı olarak hazırlanmıştır. Öğrencilerin ses temelli eğitim modeline uygun olarak harfleri tanıyıp yazdıkları, kelimeler türettiği, küçük motor kaslarını geliştirmek için çeşitli sanat etkinlikleri ve oyunlar yoluyla becerilerini geliştirdikleri bu süreçte amacımız onları ilköğretime en iyi şekilde hazırlamaktır.

Mandala çalışmaları, okuma yazma etkinliklerimizde kullandığımız bir tekniktir. Hafif bir klasik müzik eşliğinde boyanan Mandala sonunda çocukların stresleriyle kolaylıkla mücadele edebildikleri, sakinlik ve soğukkanlılık kazandıkları görülmüştür. Mandala çalışmasından sonra çocukların, grup çalışmalarında, gruba uyum sağlamalarında ve dinleme becerilerinde olumlu etkiler görülür. Ayrıca Mandala çocukların kendi yaratıcılıklarını keşfetmelerine yardımcı olurken, dikkat sürelerinin de uzamasını sağlar.

Yabancı Dil Eğitimi

Bahçeşehir Koleji anaokullarında, 4 ve 5 yaş gruplarında “Çift Dilli Eğitim” ya da “Half Day English / Yarım Gün Türkçe Yarım Gün İngilizce” programı uygulanıyor. (okullara göre farklılık göstermektedir).

Çift Dilli Eğitimde, sınıflarımızda bir Türk anaokulu öğretmeni ve anadili İngilizce olan (native speaker) bir anaokulu öğretmeni bulunur. Programın yüzde 70’i İngilizce, yüzde 30’u Türkçe olarak yürütülür. İki sınıfın ortak bir asistan öğretmeni de bulunuyor.

Adres: Güneykent Mahallesi, Halep Bulvarı, No:13 Şahinbey/Gaziantep

banner

Firma Bilgileri

  • AdresGüneykent Mahallesi, Halep Bulvarı, No:13 Şahinbey/Gaziantep
  • Telefon(342) 360 03 20

Firma Konumu

Paylaş