Gaziantep Özel Sanko Koleji Lisesi

galeri
galeri

Firma Hakkında

Üniversite Sınavı Hazırlık Programı

Özel Sanko Kolejinde 12. sınıf öğrencilerinin üniversite hazırlık çalışmaları yaz kurslarıyla başlar. Bu kurslar 11.sınıfı tamamlayan öğrencilere haziranın son iki haftası ve ağustos ayının üçüncü haftasından itibaren yeni eğitim-öğretim yılı başlangıcına kadar 5 haftalık bir süreçte verilir. Yaz kurslarında; 12. sınıf öğrencilerine gruplar halinde sınıf ortamında gerçekleştirilen YKS’ye yönelik çalışmalar yapılır. Deneme sınavları uygulanır ve öğretmenleriyle beraber soru çözüm saatleri çalışması yapılır.

12. sınıf öğrencilerine birinci dönemin başlangıcında Ölçme ve Değerlendirme biriminin yapmış olduğu sınavlar uygulanır ve sınav sonuçlarına göre MF ve TM grubu öğrencilerinin sınıfları oluşturulur. Birinci dönemin başlangıcından itibaren TYT ve AYT müfredatı işlenmeye başlanır. Sınav hazırlık sürecinde, deneme sınavları ve her ders için her konu öğretimi tamamlandıktan sonra konu tarama testleri uygulanır.

Her sınavın sonunda bölüm başkanlarıyla sınav sonuçları değerlendirilerek, sınavların madde analizleri yapılır. Yapılan değerlendirmeler sonunda öğrencilerin işlenen konularla ilgili anlaşılmamış alt başlıkları tekrar edilir ve tamamlamalar yapılır.

Eğitsel Aktiviteler

Öğrenciler, öğrenci değişim programı ile Amerika’da bir yıl eğitim alma fırsatına sahiptir. Uluslararası projeler ve okul gezileri ile öğrenciler yurtdışı deneyimi kazanır. Her yıl öğrencilerin yaz döneminde yabancı dil gelişimlerine katkı sunmak amacıyla ABD’de 3 haftalık dil okullarına katılımları sağlanır.

Öğrenciler prestijli proje yarışmalarına (TÜBİTAK, NASA Invention Challenge, Akıl Oyunları, Lego Ligi vb.), gençlik konferanslarına (MUN, EYP Konferansları vb.), Münazara Ligi çalışmalarına katılırlar. Araştırma – inceleme gezileri ile (Lozan, CERN Fizik Laboratuvarı inceleme gezisi, Çanakkale gezisi vb.) deneyim kazanırlar.

Laboratuvarlar

-Genetik Laboratuvarı
-Mekatronik Laboratuvarı
-Robotik Laboratuvarı
-Biyoloji Laboratuvarı
-Kimya Laboratuvarı
-Fizik Laboratuvarı
-3-D Sınıfı
-Bilim Merkezi
-Teknoloji ve Proje Atölyeleri
-Yenilenebilir Enerji Dersliği

Kulüpler

Öğrencilere almış oldukları teorik bilgileri sosyal, sportif, sanatsal çalışmalarla hayata geçirme fırsatı sunulur. Mekatronik, Bilişim Teknolojileri, Robotik, Kort Tenisi, Münazara, Resim, Yüzme, Dans, Voleybol, Badminton, Bağlama, Gitar, Keman, Piyano, Masa Tenisi, Müzik (Pop Rock Orkestrası – Koro – Batı Müziği Orkestrası, Bando), Futbol, Matematik Olimpiyatları Kulübü, Basketbol, Tiyatro (Türkçe – İngilizce), Modern Dans, Girişimci Genç Liderler Kulübü (GİGLA), Genç Entelektüeller Kulübü, Genç Botanikçiler Kulübü, Filografi, Halk Oyunları, Bilardo Kulübü, MUN Kulübü, Öğrenen Okul Kulübü, Basın, Atletizm, Bocce, Tenis, Batari, Flüt olmak üzere kulüp saatleri, hafta içi ve hafta sonu kurslarında yapılan çalışmalar akademik başarının temelini oluşturduğundan kurumsal olarak önem verilen faaliyetlerdir.

Adres: Pancarlı Mahallesi, Kültür Caddesi, No:10, 27060, Şehitkamil / Gaziantep

banner

Firma Bilgileri

  • AdresPancarlı Mahallesi, Kültür Caddesi, No:10, 27060, Şehitkamil / Gaziantep
  • Telefon(342) 211 55 00

Firma Konumu

Paylaş