Gaziantep Özel Sanko Anaokulu

galeri
galeri

Firma Hakkında

Küçük Yaş ve Hazırlık Grubu Programımız

Küçük yaş grupları(48-60 ay) ve hazırlık gruplarıyla(60-72 ay) hizmet veren anasınıfımızda, Özel Sanko Okullarınca, kurum misyon ve vizyonuna uygun olarak geliştirilmiş, özgün eğitim-öğretim programı uygulanmaktadır.

Eğitim programımız, çocukları beş gelişim alanında (bilişsel, duygusal, sosyal, psikomotor ve dil) en üst noktaya taşımayı hedefler. Bunun yanı sıra, destekleyici ve önleyici boyutları olan çok yönlü bir program olma özelliği taşımaktadır.

Bu programda, 21. yüzyılın gereksinim duyduğu bireyi yetiştirmek amacıyla farklı öğrenme kuram ve modellerindeki (High Scope, Montessori, Reggio Emilia) çocuk merkezli uygulamalardan yararlanılarak bir senteze ulaşılmıştır.

Çocuk oyun aracılığıyla öğrenir, kendini ve içinde yaşadığı dünyayı oyunla tanır. Kendini en iyi oyun sırasında ifade eder, kritik düşünme becerilerini oyun içinde kazanır. Çocuğun dili oyundur; diğer bir deyişle oyun, çocuğun işidir. Bu nedenle oyun merkezli etkinliklerde, çocuğun etkin katılımı ve yaşayarak öğrenme ilkeleri temel alınır.

Keşfederek öğrenmeyle de çocuğun öğrenme sürecine etkin katılması, öğrendiklerini farklı durumlara transfer etmesi ve yeni durumlarda kullanması sağlanır.

Özel Sanko Okulları Anasınıfında, çocuklarımızın farklı alanlarda gelişimi bir bütün olarak ele alınmaktadır. Zengin materyaller ile oluşturduğumuz eğitim ortamları, nitelik ve kalite yönünden çağın eğitim gereksinimlerini karşılayacak özelliktedir. Çocukların bağımsız ve farklı bireyler olduğu gerçeğinden hareketle grup dinamizmi içerisinde eğitim hedefleri ele alınmakta, bireysel ihtiyaçları karşılanırken sosyal yaşamın gerektirdiği bilgi ve becerileri kazanmaları sağlanmaktadır.

Öğrencilerimize Kazandırdıklarımız

-Kendini İfade Eder
-Özgüven Kazanır
-Öz Bakım ve Özdenetim Geliştirir
-Sosyal İletişim Becerisi Kazanır
-Sorun Çözme Yetisi Kazanır
-Paylaşmayı ve Dayanışmayı Öğrenir
-Düşünme ve Dil Becerilerini Geliştirir
-İlkokul Sürecine ve Okuma Yazmaya Hazırlanır

Rutin Etkinliklerimiz

-Serbest Zaman Etkinlikleri
-Türkçe Dil Etkinlikleri
-Fen Etkinlikleri
-Matematik Etkinlikleri
-Okuma Yazmaya Hazırlık Çalışmaları
-Sanat Etkinlikleri
-Oyun Etkinlikleri

Adres: Pancarlı Mahallesi, Kültür Caddesi, No:10, 27060, Şehitkamil / Gaziantep

banner

Firma Bilgileri

  • AdresPancarlı Mahallesi, Kültür Caddesi, No:10, 27060, Şehitkamil / Gaziantep
  • Telefon(342) 211 55 00

Firma Konumu

Paylaş