Gaziantep Özel Seçkin Koleji Ortaokulu

galeri
galeri
galeri

Firma Hakkında

Öğrencilerimize iyi bir vatandaş olmak için gerekli temel bilgi, beceri, davranış ve alışkanlıkları kazandırmak; onu milli ahlak anlayışına uygun olarak yetiştirmek ,

Yetenekleri doğrultusunda yetiştirerek hayata  ve üst öğrenime hazırlamak,

Ona değerli bir varlık olduğunu kavramayı; onu kişilik ve ahlaki karakter sahibi iyi bir yurttaş

olarak yetiştirmek,

Toplumun diğer üyeleri ile olumlu bağlar kurabildiği ölçüde mutlu bir kişilik geliştirebileceğini, çevresindeki insanlarla iyi işbirliği yapabildiği ölçüde başarıya ulaşabileceğini benimsetmek,

Yurdun kalkınmasında, insan gücünün en değerli bir zenginlik kaynağı olduğunu ve bu kaynağı iyi şekilde geliştirmenin en verimli yatırım olacağını kavratmak,

Türkiye Cumhuriyeti’nin insan haklarına dayanan milli, demokratik, laik ve sosyal bir devlet olduğunu, Türkiye Devleti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütün olduğunu kavratmak, amacımızdır.

Seçkin İlköğretim Okulu, eğitim felsefesini tam öğrenme modeli ile kavram, bilgi, beceri, tutum, davranış elementleri üzerine kurmuştur.

Tüm sınıflarda ders içi etkinlikler, çoklu zeka uygulamalarına göre öğrencilere yaptırılarak öğrencilerin konuları yaparak ve yaşayarak öğrenmeleri için uygun ortamlar oluşturuldu.

FEN VE TEKNOLOJİ 

Fen ve Teknoloji dersinde genel amaçlarımız

–          Fen ve Teknoloji dersini sevdirmek

–          Bilimsel bakış açısı kazandırmak

–          Gözlem, araştırma, inceleme yapabilmek ve merak duygusu uyandırmak

–          Ekip çalışmasına yatkınlığı artırmak

–          İlgilenen, keşfeden, sorgulayabilen, problem çözebilen ve sürekli öğrenen bireyler yetiştirmek.

–          Çevreyi tanıma, sevme, koruma, iyileştirme bilincini kazandırabilmek.

–          Yapıcı, yaratıcı, eleştirici düşünme yeteneğini kazandırabilmek.

–          Edinilen bilgileri günlük yaşamda kullanabilme becerisini geliştirmek.

–          Bilim ve teknolojinin toplum ilerlemesindeki etki ve önemini kavratmak temel amaçlarımızdır.

 

Fen ve Teknoloji derslerinde öğrencilerimize neden sonuç ilişkisine bağlı düşünme yöntemi verilmesi amaçlanır. Öğrencilerimiz de daha çok gözlem ve araştırma yaparak bilgi toplama yoluyla, yaşayarak öğrenmelerine olanak sağlanır. Bunun için derslerimiz laboratuar ortamında yapılan deneyler, hazırlanan projeler ve görsel eğitim yardımcı malzemeleri vasıtasıyla çoklu zeka ortamında uygulamalı olarak gerçekleştirilir.

 

MATEMATİK

Matematik dersi genel olarak öğrenciler için anlaşılması zor ve korkulan bir ders olarak görülmektedir. Bu nedenle öncelikli amacımız, dersi öğrencilere sevdirmek, düzenli çalışan her öğrencinin başarabileceği bir ders olduğunu kavratmaktır.Bunu sağlamak amacıyla,  “Çoklu Zeka” kuramının eğitimdeki önemini bilerek, bazı öğrencilere daha çok ulaşabilmek için derslerimizde teknolojiye bağlı görsellikten de yararlanmaktayız.Burada amaç; öğrencilerin matematik bilgilerinin değişik soru tipi ve anlatımlarıyla zenginleştirmektir.

      Matematik zümresi olarak hedefimiz en iyi olmaktır. Zümre ile ilgili herhangi bir konuda ,tüm zümre öğretmenleri beyin fırtınası yaparak farklı çözüm yolları üretmektedir.Bu amaca yönelik,  Matematik zümresi birlik beraberlik içerisinde planlı ve programlı bir şekilde çalışmalarını yürütmektedir.Yapılan testlerin ve deneme sınavlarının sonunda anlaşılmayan konular tespit edilerek öğrencilerle yeniden anlatılmakta,konularla ilgili  farklı soru tarzları çözülerek bu konular pekiştirilmektedir.Öğrencilerin tamamı sırayla birebir çalışmalara alınarak soru çözümü ve konu tekrarı  en üst düzeyde yürütülmektedir.

Adres: 15 Temmuz Mahallesi, 148045 Nolu Sokak, No:2/1, Şehitkamil / Gaziantep

banner

Firma Bilgileri

  • Adres15 Temmuz Mahallesi, 148045 Nolu Sokak, No:2/1, Şehitkamil / Gaziantep
  • Telefon(342) 339 91 91

Firma Konumu

Paylaş