Gaziantep Özel Yeryüzü Koleji Anaokulu

galeri
galeri

Firma Hakkında

Anaokulumuzda “Her çocuk özeldir!”    yaklaşımından yola çıkılarak öğrenci merkezli bir anlayış benimsenir. “Sorgulayıcı Öğrenme” ilkesine dayalı İlk Yıllar Programı çerçevesinde eğitim verilir. Bilginin tek başına yeterli görülmediği bu programda; uygun kavram, beceri ve tutumların geliştirilmesi öngörülür. Her çocuğun kendi potansiyelinin en üst seviyesine çıkabilmesi için farklı öğrenme etkinlikleri planlanır. Bu proğram, çocuklara etkin biçimde araştıran-sorgulayan ve yaşam boyu öğrenen bireyler olmaları için önemli ölçüde destek veren bir çerçeve sağlar.

Anaokulumuzda donanımlı ilgi köşelerinden oluşan sınıflarda üniversite mezunu iki anaokulu öğretmeni rehberliğinde Anadil, Fen-Doğa ve Matematik, Eğitici Oyun, Drama, Yoga, Dans, Bale, Spor, Dikkat ve Algı Çalışmaları, Kavram ve Yaratıcı Çalışmalar, Proje Çalışmaları, Müzik (Orff ve Ritim), El Sanatları, Ses Eğitimi, El Yazısı Çalışmaları, Okuma-Yazmaya Hazırlık Çalışmaları yapılmaktadır.

İNGİLİZCE EĞİTİMİ

Anaokulunda 4, 5 ve 6 yaş gruplarında ana dil eğitiminin yanı sıra haftada 10 saat olmak üzere yoğun İngilizce eğitimi verilir. İngilizce eğitimi yabancı öğretmenler rehberliğinde yapılır. İngilizce etkinliklerinde çeşitli gramer çalışmalarının yanı sıra yayın üniteleri doğrultusunda hedeflenen tüm kavramlar; hikâyeler, drama çalışmaları, parmak oyunları, şarkı, rond ve farklı aktivitelerle öğrencilere kazandırılır. Öğrenciler İngilizce ile eğlenceli bir ortamda tanışırlar ve yeni bir dil öğrenmenin sevincini yaşarlar.

İLKÖĞRETİME HAZIRLIK

6 yaş grubu öğrencilerle 1. sınıfa hazırlık amacıyla okuma yazma ve el yazısı çalışmaları yapılmaktadır. Böylece bu yaş gurubu öğrencilerde küçük kas gelişimi, kalem tutma becerisi, el-göz koordinasyon gelişimleri desteklenmektedir. Okuma yazmaya hazırlık çalışmalarının yanı sıra ilkokul sınıf öğretmenleri rehberliğinde ses eğitimi çalışmaları yapılmaktadır.

ÖĞRENCİ DEĞERLENDİRMELERİ

Anaokulu öğrencilerinin yıl boyunca yarattığı özgün çalışmalar gelişim dosyalarında toplanır. Yıl sonunda öğretmen, öğrenci ve veli işbirliği ile Okul dosyasının içindeki gelişim sürecine ait çalışmalardan bazıları seçilir. Öğrenci, eğitim teknolojilerini kullanarak bu çalışmalarıyla bir sunum hazırlar ve bunu Öğrenci Sunum Günü’nde ailesiyle paylaşır.

Adres: Osmangazi Mahallesi, 56057 No’lu Sokak, No:3, Şehitkamil / Gaziantep

banner

Firma Bilgileri

  • AdresOsmangazi Mahallesi, 56057 No'lu Sokak, No:3, Şehitkamil / Gaziantep
  • Telefon(543) 843 27 00

Firma Konumu

Paylaş