Gaziantep Özel Yeryüzü Koleji İlkokulu

galeri
galeri

Firma Hakkında

YERYÜZÜ İlkokulu öğrencileri;    araştıran, sorgulayan, eleştirel düşünen, risk alan, bilgili, prensipli, duyarlı, açık fikirli, öz güveni gelişmiş, iletişim becerileri yüksek bireyler olarak yetişirler.YERYÜZÜ İlkokulunda İlk Yıllar Programı , Milli Eğitim Bakanlığı Müfredat Programı esas alınarak uygulanır. YERYÜZÜ öğrencileri 4. Sınıfa geldiklerinde sınıf öğretmeninin yanı sıra Fen ve Matematik derslerinden branş öğretmeni desteğini alırlar.

Çağdaş eğitim öğretim ortamında öğrencileri çağın ötesine taşıyacak tüm etkinliklerin uygulanmasına olanak sağlayan en son teknoloji ile donatılan sınıflarda, dokunmatik LED ekranlı ve bilgisayarlı akıllı yansıtıcılar bulunur. Öğrenciler, çağdaş ve bilimsel gelişmeler doğrultusunda düzenlenen laboratuvarlar, sanat ve müzik atölyeleri, ve bilgisayar destekli bilişim laboratuvarlarında, spor ve dans salonları ile bilgi ve sosyal gereksinimlerini hızlı ve doğru bir şekilde karşılayabilecekleri geniş, ferah bir ortamda öğrenimlerini sürdürürler.

Temel bilgi ve becerilerin kazandırıldığı İlkokulda “Ana dil Öğretimi”ne özel bir önem verilir. Bu amaçla yapılan kitap okuma, yorumlama, analiz etme ve yazma çalışmaları, müfredatta önemli bir yer tutar. Uluslararası programları takip eden bir okul olarak yabancı dil bir ders değil yaşam biçimi olarak algılanır. Türk ve yabancı öğretmen kadrosuyla yabancı dil eğitimi her seviyede yoğun bir program takip edilerek uygulanır.

Kendine güven ve sorumluluk duygusu geliştirmeye, yeni ilgi alanları oluşturmaya yönelik bilimsel, sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif alanlarda düzenlenen toplum hizmeti çalışmaları ve kulüpler, öğrencilerin sosyal gelişimlerine katkıda bulunurken farklı alanlarda kendilerini geliştirirler. Öğrenciler, sosyal toplum bilincini kazanacakları etkinliklere yönlendirilir ve desteklenirler.

Öğrenciler 4. sınıftan itibaren ana dili İngilizce olan yaşıtlarının okudukları orijinal kitaplarla çalışırlar. Eğitim-öğretim uygulamalarının her aşamasında velilerle etkin bir işbirliği sağlanır.

Düzenlenen seminer, toplantı ve konferanslarla veli eğitimleri gerçekleştirilir. Rehberlik Birimi, öğrencilerin bireysel gelişimlerini ve farklılıklarını izler, yaş dönemlerine bağlı olarak yaşanabilecek sorunları önceden engellemeyi ve doğru davranışların edinilmesini hedefler.

Adres: Osmangazi Mahallesi, 56057 No’lu Sokak, No:3, Şehitkamil / Gaziantep

banner

Firma Bilgileri

  • AdresOsmangazi Mahallesi, 56057 No'lu Sokak, No:3, Şehitkamil / Gaziantep
  • Telefon(543) 843 27 00

Firma Konumu

Paylaş