Gaziantep Özel Yeryüzü Koleji Ortaokulu

galeri
galeri

Firma Hakkında

Öğrenci merkezli eğitim ve öğretimi benimsemiş olan YERYÜZÜ Ortaokulunda   Orta Yıllar Programı uygulanmaktadır. Öğrenciler bu programla; öz güven ve sorumluluk sahibi, araştıran, sorgulayan, dönüşümlü düşünebilen, etkili iletişim yeteneğine sahip, dünya sorunları hakkında bilinçli, başkalarının benzerliklerine ve farklılıklarına karşı saygılı bireyler olarak hem hayata hem de bir üst eğitim kademesine hazırlanırlar

Ortaokuldan itibaren “dersin dersliği” uygulaması başlar. Bu uygulama ile her öğretmen, kendisine ayrılmış ve derslere uygun donanıma sahip dersliklerde eğitim verir. Böylece öğrencinin sürekli aktif olduğu bir öğretim ortamı yaratılarak etkin bir öğrenme sağlanır. Yabancı dil eğitiminde Türk ve yabancı öğretmen kadrosuyla yoğun İngilizcenin yanı sıra ikinci yabancı dil olarak Rusça ve İspanyolca eğitimi de başlar. Yabancı dil derslerinde kültürler arası anlayış ve saygı felsefesi çerçevesinde, öğrencilerin farklı kültürleri tanımaları ve anlamaları üzerinde durulur.

YERYÜZÜ öğrencileri, dünya vatandaşı olmanın sorumluluğuyla ve öğretmenlerinin desteğiyle tümüyle kendilerinin yönettiği projeleri hayata geçirirler. Bireysel ve grup çalışmalarıyla, hazırladıkları yazılı ve sözlü sunumlarla, okullarını başarıyla temsil ettikleri yerel ve ulusal projeler ve yarışmalarla akademik ve sosyal yaşamlarında ilerleme olanağı bulurlar.

Kendine güven ve sorumluluk duygusu geliştirmeye, yeni ilgi alanları oluşturmaya yönelik bilimsel, sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif alanlarda düzenlenen toplum hizmeti çalışmaları ve kulüpler, öğrencilerin sosyal gelişimlerine katkıda bulunurken farklı alanlarda kendilerini geliştirirler. Öğrenciler, sosyal toplum bilincini kazanacakları etkinliklere yönlendirilir ve desteklenirler.

Öğrencilerin ülke genelinde yapılan merkezi sınavlara hazırlanabilmeleri için farklı öğretim tekniklerinin uygulandığı yoğunlaştırılmış çalışmalar yürütülür. Tam öğrenme, pekiştirme ve tekrar amacıyla etütler düzenlenir. Sınavlara yönelik her öğrenci için özel çalışma programları geliştirilir ve uygulanır. Okul saatleri dışında akşam ve hafta sonu çalışmaları ile birebir ve gurup derslerinde daha etkili öğrenme söz konusudur.

Ortaokulumuzun 8. Sınıf öğrencileri yıl sonunda uygulanacak olan ülke geneli sınavlara hazırlık programına dahil edilerek gerek yaz aylarında gerek dönem arasında gerekse hafta sonlarında kamp programına dahil edilirler.

Adres: Osmangazi Mahallesi, 56057 No’lu Sokak, No:3, Şehitkamil / Gaziantep

banner

Firma Bilgileri

  • AdresOsmangazi Mahallesi, 56057 No'lu Sokak, No:3, Şehitkamil / Gaziantep
  • Telefon(543) 843 27 00

Firma Konumu

Paylaş