Gaziantep Özel Yeryüzü Koleji Fen Lisesi

galeri
galeri

Firma Hakkında

YERYÜZÜ Fen Lisesinde 9. ve 10. Sınıf programlarına laboratuvar ve uygulama çalışmaları verilir. Öğrenim sürecinde her öğrencinin matematik ya da fen derslerinden en az birinden proje çalışmasına katılması zorunludur. Öğrenciler proje ve seminer çalışmalarına istek ve yeteneklerine göre bireysel olarak ya da grup halinde, öğretmenleri gözetiminde gerçekleştirirler. Ayrıca Bilim Olimpiyatları ve TÜBİTAK Proje Yarışmalarına katılmaları için öğrenciler teşvik edilir.  

YERYÜZÜ öğrencileri tüm derslerini her türlü teknolojik olanakların sunulduğu elektronik dersliklerde işler, İnternet aracıyla proje ve ödevleri için gereken bilgiye hazır şekilde ulaşırlar. Öğrencilerin yoğun akademik çalışmaları çok çeşitli sosyal, kültürel, sanatsal ve spor etkinlikleriyle desteklenir. Eğitsel kol ve kulüpler öğrencilerin sosyal gelişimlerine katkısı bulunurken farklı alanlarda kendilerini geliştirmelerine de olanak sağlar. Öğrenciler toplum bilincini kazanacakları etkinliklere yönlendirilir ve desteklenir.

Ölçme – Değerlendirme Birimi,
eğitim alanındaki bütün yenilikleri izleyerek YERYÜZÜ Fen Lisesinin eğitim hedeflerine ulaşmasına ve öğrencilerin Üniversite Sınavlarına bilinçli bir şekilde hazırlanmasına etkin görev yapar. Öğretmenler öğrencilerle, 9. sınıftan başlayarak yoğun Sınav hazırlık çalışmalarıyla okul sonrası ve hafta sonlarına bireysel veya grup halinde etüt çalışmaları yaparlar.

Lisemizin 11 ve 12. Sınıf öğrencileri sınav gurupları kabul edilerek tüm ders ve ders dışı eğitimlerimizde uygulanan Üniversite Giriş Sınavları  göre kurgulanmaktadır

Gerek okul sonrası akşam eğitimleri gerekse hafta sonları 
özenli bir takip ve yönlendirme sistemi ile öğrencinin hedefine yaklaşması sağlanmaktadır

Yabancı dil eğitimine büyük önem verilen YERYÜZÜ Fen Lisesinde İngilizce yoğun bir program dahilinde verilir ve öğrencilerin seviyelerine göre yapılan özel çalışmalarla dil becerileri geliştirilir.

Adres: Osmangazi Mahallesi, 56057 No’lu Sokak, No:3, Şehitkamil / Gaziantep

GOLD FİRMA

Firma Bilgileri

Firmaya Mail Gönder

Firma Konumu

Paylaş