Gaziantep Özel Çağdaş Bilgi Koleji Anadolu Lisesi

galeri
galeri

Firma Hakkında

 Özel Çağdaş Bilgi Anadolu Lisesi 2002 yılında öğrencilerimizi, aldıkları akademik eğitim ile bir üst öğrenim basamağına ve hayata daha donanımlı hazırlamak amacıyla kuruldu.

Disiplin anlayışımızın temelini öğrencilerimizin iç disiplinlerini geliştirme anlayışı oluşturur.

Davranış eğitimi, yabancı dil eğitimi, TYT/AYT başarısı ve kariyer planlamada doğru hedefler koyma lisemizden mezun olacak gençlerimiz için olmazsa olmazlar arasında sayabileceklerimizdir.

Eğitim kadrosu olarak hepimiz; çocuklarımıza kendilerini farklı alanlarda yetiştirmeleri gerektiğini bunun da ana dili doğru ve etkili kullanabilmenin yanı sıra yabancı dile hatta birden fazla yabancı dile ağırlık verilerek daha zengin bir kültür birikimi oluşturularak mümkün olduğunu aşılamaktayız.

Bu amaçla 9.Sınıf öğrencilerimize ders programı içerisinde haftada 6 saat İngilizce dersi ayrılmıştır. Bütün sınıflarımızda ise buna ek olarak haftada 2 saatlik bir program çerçevesinde Almanca dersleri ilave edilmiştir.

4 yıllık lise eğitimi içerisinde çeşitli sosyal etkinliklere öğrencilerimizin katılımıyla okulumuz öğrencilerinin yeni görüşler kazanacaklarını umuyoruz.

Kılık kıyafet kurallarının titizlikle uygulanmasında tek amacımız nerede nasıl giyinileceğini bilen bireyler yetiştirmektir.

Özel Çağdaş Bilgi Anadolu Lisesindeki rehberlik çalışmaları kişisel rehberlik, eğitsel rehberlik, mesleki rehberlik, tercih danışmanlığı ve veli rehberliği alanlarında yürütülmektedir.

Değişik aile yapılarından farklı alışkanlıklardan gelen öğrencilerimiz okulumuzda demokratik, çağdaş bir anlayışla ortak bir kültüre dayalı olarak yetiştirilirler. Öğrencilerimizin başarılı olabilmeleri için ders çalışma düzenleri ve sosyal etkinlikleri, sağlık hizmetleri, beslenmeleri ve boş zamanlarını değerlendirmeleri onların gelişme çağında oldukları düşünülerek düzenlenmiştir.

Etüt saatlerindeki çalışmaların yanı sıra ihtiyaç duyulduğunda öğrencilere uzman öğretmenler eşliğinde çalışma saatleri düzenlemekle ve başarısız oldukları derslerden kurslar açılmaktadır.

Özel Çağdaş Bilgi Okulları Anadolu Lisesi danışman öğretmenlik sistemi ile çalışmaktadır. Bu sisteme göre bir danışman öğretmene en fazla 20 öğrencinin düşmesi suretiyle danışman öğretmen, sorumluluğundaki öğrencilerle yakından ilgilenerek onların ?Akademik başarı, sosyal ilişkiler, gelecek ile ilgili seçimler gibi? bir öğretmenin desteğine ihtiyaç duydukların alanlarda onlara destek olmaktadır.

Özel Çağdaş Bilgi Anadolu Lisesinde TYT/AYT çalışmaları ÖSYM standartlarında hazırlanan deneme sınavları ile yapılır. 9. Sınıf öğrencilerine 2 Türkiye geneli, 5 normal olmak üzere toplam 7 deneme sınavı; 10. Sınıf öğrencilerine 2 Türkiye geneli ve 6 normal olmak üzere toplam 8 deneme sınavı; 11. Sınıf öğrencilerine 2 Türkiye geneli ve 6 normal olmak üzere toplam 8 deneme sınavı; 12. Sınıf öğrencilerine (lise son sınıf) 4 Türkiye geneli ve 8 normal olmak üzere toplam 12 deneme sınavı uygulanır. Sınavlar sonucunda öğrencilerin eksik olduğu konular saptanarak geri dönüşüm çalışmaları yapılır.

Özel Çağdaş Bilgi Anadolu Lisesi bünyesinde haftalık ders saati sayısı 40 saat olarak ayarlanmıştır. Alan seçimi sonrası alan derslerine daha fazla yer verilmiş böylece öğrencilerimizin seçtikleri alanda eksik noktaları kalmaması için uğraşılar artırılmıştır.

TYT/AYT deki başarı, iyi bir hazırlık sürecinin yanı sıra sınavların teknik ve içerik olarak çok iyi analiz edilmesine de bağlıdır. Bu doğrultuda öğrencilerimiz ve velilerimize bireysel ve toplu danışmanlık hizmetleri konusunda çok önemli görevler düşmekte olup, bunlar öğrenci, okul, veli üçgeninde çözümlenmektedir.

Adres: Binevler Mahallesi, 81062 nolu Caddesi, Blok No:6, Şahinbey / Gaziantep
GOLD FİRMA

Firma Bilgileri

Firmaya Mail Gönder

Firma Konumu

Paylaş