Gaziantep Özel Çağdaş Bilgi Koleji Ortaokulu

galeri
galeri

Firma Hakkında

Çağımızda bilim ve teknolojideki hızlı gelişmeler sonucunda ortaya çıkan toplumsal ihtiyaçlar, beraberinde bu ihtiyaçları karşılayabilecek yaşam boyu öğrenen insan profilini geliştirmiştir. Yaşam boyu öğrenme bireyin bilgiye ulaşabilmesi, bilgiyi yorumlayabilmesi, ihtiyaçlarına göre uyarlayarak kullanabilmesi ve paylaşabilmesidir.
 
        Özel Çağdaş Bilgi Ortaokulu öğrencileri genç, dinamik, tecrübeli ve üretken öğretmen kadrosuyla aklın ve bilimin rehberliğinden ayrılmayan, geleceğe güvenle bakan, sadece akademik anlamda değil hayatta da başarılı olan bireyler şeklinde yetiştirilir. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk?ün ?Eğitim bir ulusu ya özgür, bağımsız, şanlı bir toplum olarak yaşatır ya da tutsaklığa ve düşkünlüğe sürükler? sözünü özümseyerek çocuklarımızın ve gençlerimizin geleceğin en büyük teminatı olduğunu bilmekteyiz ve bu teminatı ?Her birey özel ve değerlidir? ilkesini göz önünde bulundurarak kaliteli bir eğitimle temellendirmekteyiz.
 
        Bilginin çok hızlı ve sürekli değiştiği şu günlerde yeni öğretim programları da artık neyi öğrendiğimizi değil nasıl öğrendiğimizi ön plana çıkarmaktadır. Temelleri ilkokulda atılan öğrenci ortaokulda daha geniş bir bilgi deryasıyla karşılaşacak ve belki de zorlanacaktır. İşte bu yüzden öğretmenlerimiz sadece ?Öğreten? değil ? Öğrenmeyi kolaylaştıran, veli ? öğrenci ? öğretmen üçgeni kuran, rehberlik eden ve yönlendiren?dir. Öğretmenlerimiz Türkçe, Matematik, Fen ve Teknoloji, Sosyal Bilgiler ve İngilizce gibi ana branşlarda öğrendiklerinin üstüne yeni bilgiler ekleyerek büyümeye ve gelişmeye devam edecektir. Yapılan ölçme ve değerlendirmelerde öğrencinin hedeflerine hangi düzeyde ulaştığı saptanır. Eksikleri olan öğrenciler tespit edilerek rehberlik servisi tarafından özel çalışma planı uygulamasına alınır. Hayatın tatlı bir yarış olduğunun bilincinde olan öğrencilerimiz yoğun bir çalışma temposuyla TEOG sınavına hazırlanırlar. Yapılan deneme sınavları, öğretmenlerle birebir çalışma imkânlarıyla her geçen gün eksiklikler giderilerek sınav bilinci öğrencilerimize kazandırılır.
 
        Çağımızın gerektirdiği hatta zorunlu hale getirdiği yabancı dilin önemi okulumuzda iyi kavranmaktadır. Ortaokulda İngilizce eğitimi Türk ve yabancı öğretmenler tarafından yaparak ? yaşayarak öğrenme ilkesi hedef alınarak yürütülmektedir. 5. Sınıflarda 14 saat, diğer sınıflarımızda 8 saat İngilizce dersi uygulanmaktadır. Öğrenci merkezli İngilizce eğitimimiz, öğrencilerimizin erken yaşlarda dili tanıyarak ve severek eğitimlerini sürdürmelerini sağlar. Yabancı dil eğitimi ders dışında da çeşitli etkinlik ve projelerle desteklenir.
 
        Bunların yanı sıra ?Keman, gitar, buz pateni, binicilik, takı tasarım, satranç, kara kalem? gibi hafta sonu kurslarında öğrencilerimiz hem eğlenip hem yaratıcılıklarını geliştirerek sanatın bir parçası olma şansını da yakalamışlardır.
 
        Özel Çağdaş Bilgi Ortaokulu öğrencileri Atatürk?ün ilke ve inkılâpları doğrultusunda; ulusuna, ailesine, çevresine faydalı olan, bilimin ışığında emin adımlarla yürüyen, sadece akademik alanda değil hayatın her alanında varlığını ortaya koyabilen bireyler olarak yetiştirilmektedir. Bir eğitim güneşi olan okulumuz, memleketimize daha nice uzun yıllar hizmet vermekten gurur duyacaktır.
 
Adres: Binevler Mahallesi, 81062 nolu Caddesi, Blok No:6, Şahinbey / Gaziantep
banner

Firma Bilgileri

  • AdresBinevler Mahallesi, 81062 nolu Caddesi, Blok No:6, Şahinbey / Gaziantep
  • Telefon(342) 338 20 00

Firma Konumu

Paylaş