Gaziantep Özel Simya Fen Lisesi

galeri
galeri

Firma Hakkında

Eğitim Modeli ve Sistemi

Simya Okullarında  “MİKRO EĞİTİM MODELİ”  uygulanmaktadır.

  • Hazır Bulunuşluk Sınavı; ile öğrenci seviyesine uygun sınıfa yerleşir. Öğrenci “Sınıfa Özel Öğretim Modeli” ile Zero veya Plus Programlarından hangisine tabii olacağını öğrenir ve program uygun eğitim öğretim uygulanır. Zero ve Plus Programları Kişiye Özel Sorular (KÖS) ile desteklenir.
  • Check Up Sınavları; aylık tarama sınavlarıyla öğrencinin aylık gelişimini kontrol eder.
  • Quiz ÜT; Öğrencinin Ünite bilgilerini ölçen mini Tarama sınavlarıdır. Quizlerin gün ve saatini sadece yöneticiler bilir. Öğrencinin bilgilerini ölçmenin yanında, eğitime dinamizm de katar.
  • Yazılı Antrenmanları; yazılıya hazırlık çalışmalarıdır. Yazılı öncesi defter-kitap açık, öğrencinin araştırarak bilgiye ulaşmasını sağlar.
  • Deneme Sınavları; Öğrencinin eksiklerinin tespit edilmesini sağlar. Tespit edilen eksikler “Acil Servis Dersleriile giderilir.
  • “Mikro Eğitim Modeli”nde Simya Yayınları tarafından hazırlanan “Kişiye Özel Sorular” (KÖS) kullanılmaktadır.
  • “Mikro Eğitim Modeli” Türkiye’de sadece Simya Okulları tarafından uygulanmaktadır.Türkiye’de kullanım hakkı sadece Simya Okullarına aittir.

İstasyonlar; Fen Bilimleri, Sosyal Bilimler, Matematik ve Dil İstasyonlarımız  ile öğrencilerimiz sorularını teneffüste branş öğretmenlerine sorma imkanı bulur. Böylece soruları birikmez ve eve taşımaz.

Ödev Takip Çizelgesi; verilen ödevlerin takibi sağlanır. Öğrencinin eksiklerini tespit eder, ödev yapma alışkanlığı ve sorumluluk bilinci geliştirilir.

Yazılı Değerlendirme Formu; her yazılıdan sonra öğrencinin durum tespiti yapılır.Bu tespitler doğrultusunda öğrencinin eksiklikleri giderilir.

YKS  ve LGS Hazırlanıyorum; ile sınava hazırlanan  öğrencilere  normal okul programının yanında “YKS ve LGS ‘a Hazırlanıyorum” programı da  uygulanır.

Çift Dilli ( Bilingual ) Eğitim; Simya Koleji, okul öncesi ve 1’inci ve 2’inci sınıflara Çift Dilli / Bilingual Eğitim Programı’nı uygulamaktadır. Öğrenciler interaktif öğrenme ortamında İngilizce dil becerilerini geliştirmektedir.

SİMHOME ve SİMKAMP; yoğunlukla sınav gurubu öğrencilerimiz içindir.Yoğun çalışma programlarının uygulama alanlarıdır. “Kişiye Özel Yayınlar” kullanılarak öğrencinin eksikleri giderilir. Öğrenci motivasyonunun ve çalışmasının maksimumda olduğu zamanlardır. Öğretmenler eşliğinde yapılan çalışmalardır. Kampta öğrencilerimiz arkadaşları ile beraber zaman geçirir ve unutulmaz anılara imza atarlar.

Adres: 15 Temmuz Mahallesi, 148171. Sokak, No:4, Şehitkamil / Gaziantep

GOLD FİRMA

Firma Bilgileri

Firmaya Mail Gönder

Firma Konumu

Paylaş